Најнови видеа

Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ФОТО+ВИДЕО)

Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување.

(ВИДЕО) Несекојдневна глетка: Метеорит го осветли небото над Сардинија

Метеорит што помина низ земјината атмосфера создаде голема огнена топка, која го осветли небото над Сардинија во Италија. Настанот...

(ВИДЕО) Најслатките солзи и урнебесни реакции: Дечиња дознаваат дека ќе добијат брат или сестра, но тоа воопшто не им се допаѓа

„Мама е бремена“, „Ќе добиеш братче“, „Ќе ти родам сестричка“. Да, сите овие информации се прекрасни вести. Но, тие...

Последни објави

Баба Јока се мажела 17 пати : “Првиот маж ме сакаше, ама неговите му збореа дека сум грда, па си отидов”

Во скромна куќа во Машиќка кај Градишка живее Јока Кутлача (72), стара дама со авантуристички дух, која сите ја познаваат по...

Србин си го убил 24-годишниот брат и во количка го возел низ градот

Безбедносните камери во Шабац го снимиле 20-годишниот Богдан, кој го вози во количка телото на својот 24-годишeн braт Игнат по улиците на...

Најчестите митови за менталното здравје и вистините зад нив

Покрај тоа што менталните проблеми се многу чести, многумина веруваат во работи коишто се погрешни за нив.

Тажна глетка во САД: Град уби повеќе од 11.000 птици во Монтана

Силен град уби повеќе од 11.000 птици на 11 август, кога таа временска непогода ја мпогоди областа северозападно од Билингс, најголемиот град...

4-годишно момче шие играчки, за да собере пари за својата операција

Во 2015-та година, на 4-годишниот Андреј Семилет му бил дијагностициран рак на крвта. За ова сериозно заболување потребно е скапо лекување, кое...

Популарни категории

Skopje
few clouds
33.3 ° C
34 °
32.8 °
26 %
3.1kmh
20 %
Sat
30 °
Sun
30 °
Mon
31 °
Tue
29 °
Wed
27 °

Последни новости

Баба Јока се мажела 17 пати : “Првиот маж ме сакаше, ама неговите му збореа дека сум грда, па си отидов”

Во скромна куќа во Машиќка кај Градишка живее Јока Кутлача (72), стара дама со авантуристички дух, која сите ја познаваат по...

Србин си го убил 24-годишниот брат и во количка го возел низ градот

Безбедносните камери во Шабац го снимиле 20-годишниот Богдан, кој го вози во количка телото на својот 24-годишeн braт Игнат по улиците на...

Најчестите митови за менталното здравје и вистините зад нив

Покрај тоа што менталните проблеми се многу чести, многумина веруваат во работи коишто се погрешни за нив.

Тажна глетка во САД: Град уби повеќе од 11.000 птици во Монтана

Силен град уби повеќе од 11.000 птици на 11 август, кога таа временска непогода ја мпогоди областа северозападно од Билингс, најголемиот град...

4-годишно момче шие играчки, за да собере пари за својата операција

Во 2015-та година, на 4-годишниот Андреј Семилет му бил дијагностициран рак на крвта. За ова сериозно заболување потребно е скапо лекување, кое...

ВИДЕО: Родена е првата клонирана мачка во Кина

Клонирањето домашни миленичиња станува сè попопуларно во Кина. Поврзаноста на луѓето со домашните миленичиња е голема, па кој не би сакал да...

Студија: 86% од луѓето би раскинале со партнерот којшто не го сака нивното куче

Ако мислите да се впуштите во романтична врска со сопственик на куче, подобро е да се сложувате и со нивното куче, покажува...

Монструм цели три дена силувал и тепал жена пред очите на нејзиниот син

Човек кој во Манчестер сексуално злоставуваше жена  и психички и физички, пред очите на нејзиниот мал син е осуден на 18 години...
2,737ФановиЛајкнете
2,332СледбенициЗаследете
281СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

8 различни начини како да направите домашен леб

Во најновото видео на Tasty ќе погледнете 8 различни подготовки на леб, почнувајќи од благ леб со чоколадо до банана леб и...

Шарена летна пита со шунка, тиквици и сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 гр шунка 4 јајца 1...

Кето диета: Пет вкусни рецепти за ручек

Кето диетата, односно начин на исхрана, подразбира намалување или целосно исклучување на јаглехидратите од вашето мени.

Три грешки кои ги правите кога подготвувате компир

Овие три грешки за време и по подготовката на компирот речиси сите ги прават.

Магичен пијалок за слабеење

Летото е период во кој сите сакаме да изгледаме совршено со оглед на минималната облека што ја носиме. Овој магичен пијалок кој...

Живот