in

10 факти што секоја жена треба да ги знае

Секоја жена е различна, но постојат неколку универзални вистини што секоја од нив би требало да ги знае.

1.Секому му се познава стомакот кога ќе седне.

2.Кога некој ќе ти каже дека си убава, верувај му. Не те лаже.

3.Сите понекогаш се будат со лош здив.

4.За секоја жена која не ги сака своите стрии има друга жена која посакува да ги има.

5.Треба да имаш поголема самодоверба. Ако се гледаше себеси со очите на другите, ќе имаше.

6.Не барај маж да те спаси. Направи го тоа сама.

7.Во ред е да не го сакаш секој дел од твоето тело…но би требало.

8.Сите имаме една пријателка која изгледа дека има совршен живот. Епа, можеби вие сте таа жена за некој друг.

9.Ти треба да бидеш приоритет. Не втора опција или резервен план.

10. Ти си жена. Само овој факт те прави неверојатна!

Прочитајте и...  21 животна лекција што мора да ја научите пред да наполните 30

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote