in

10+ фотографии од ѕвезди кои го споделиле филмското платно со нивните потомци

Децата на познатите уживаат во можноста нивните родители да глумат во познати филмови, бидејќи тоа може да им биде златниот билет до стекнување слава. Холивуд не се срами од непотизмот и многу кариери започна токму преку семејните врски. Но, публиката често не сфаќа дека гледа филм каде еден актер глуми со неговиот надарен потомок.

Еве неколку примери на родители и деца кои го споделуваат филмското платно.

Кери Фишер и Били Лурд

The Force Awakens, 2016

Лесли Ман со ќерките Ирис и Мод Апатоу

This Is 40, 2012

Клинт Иствуд и Скот Иствуд

Trouble with the Curve, 2012

Вил Смит и Вилоу Смит

I Am Legend, 2007

Блит Данер и Гвинет Палтроу

Sylvia, 2003

Анџелина Џоли и Вивиен Џоли-Пит

Maleficent, 2014

Том Хенкс и Колин Хенкс

The Great Buck Howard, 2008

Џон Војт и Анџелина Џоли

Lara Croft: Tomb Raider, 2001

Стелан Скарсгард и Александар Скарсгард

Melancholia, 2011

Џон Бенет Пери и Метју Пери

Friends, 1994-2004

Прочитајте и...  Истражување: Светот најтажен, најгневен и најуплашен од кога било досега

Брендан Глисон и Домнал Глисон

Harry Potter 

Лиа Томпсон со Зои и Маделин

The Year of Spectacular Men, 2018

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote