in

10 несекојдневни библиотеки кои изгледаат како да се од магичниот свет на Хари Потер

Ви претставуваме неколку од најубавите библиотеки во светот за кои ќе помислите дека се од магичниот свет на Хари Потер.

Cărturești Carusel – Букурешт, Романија

Bukurest 672466118

Trinity College Library – Даблин, Ирска

Triniti 823418378

Admont Abbey – Австрија

Admont 572996770

Lello – Порто,Португалија

Porto 820941461

Правна библиотека на Универзитетот во Ајова, САД

Ajova 345722846

Royal Portuguese Cabinet of Reading – Рио де Жанеиро, Бразил

Brazil 426954403

Rijksmuseum Research Library – Амстердам, Холандија

Rajks 246791909

Boston Public Library – Бостон, Масачусетс

Boston 650789723

George Peabody Library – Балтимор, Мериленд

Baltimor 649738594

The Bibliothèque Nationale de France – Париз, Франција

Francuska 714106963

Прочитај и:

Најубавите 15 библиотеки во светот

ФУТУРИСТИЧКО РЕМЕК-ДЕЛО: Библиотека во Кина како од научно-фантастичен филм

Прочитајте и...  Силуети на самрак: Фотографии од животни кои ќе ви го одземат здивот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote