in

12 фасцинантни фотографии од животни во пренаталниот период

Дали некогаш сте се запрашале како изгледаат младенчињата на слонот, пингвинот или делфинот пред да дојдат на овој свет?

National Geographic одговори на ова прашање во документарецот „Во утробата на животните“, а фотографиите кои ќе ги видите во продолжение настанале благодарение на малите камери и разни графички решенија во продукција на Питер Чин.

Станува збор за документарен серијал емитуван 2006 година кој ни овозможува да запознаеме еден сосема нов свет- од развојот на морските цицачи, до слоновите и ајкулите.

Слон

Леопард

Змија

Делфин

Опосум

Тигар- ајкула

Лимон- ајкула

Пингвин

Чивава

Лилјаци

Коњ

Поларна мечка

Прочитајте и...  Јапонски уметник прави реалистични цртежи кои изгледаат како фотографии

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote