in

12 генијални идеи кои ќе ви го олеснат пролетното чистење

За многумина, крајот на зимата го означува почетокот на макотрпното пролетно чистење и освежување на домот.

Ако и вие спаѓате во оваа група луѓе кои сакаат да ја започнат сезоната со чист дом и свеж воздух, овие неколку трикови дефинитивно ќе ви се најдат.

Нема да верувате колку лесно и брзо може да помине целосното чистење на просторот.

WC школката исчистете ја со Кока-Кола

Наполнете ја кофата без да ја кревате

Со лимон отстранете го бигорот

Само една метална ипка прави голема разлика во шкафчето за средства

Со стар бришач од автомобилот исчистете ги влакната од миленичето

Со крупна сол исчистете го тавчето

Погледнете повеќе на следната страна.

Прочитајте и...  Чувајте два мокри сунѓери во фрижидер, нивната намена е многу корисна

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote