fdddf143 f3f2 412c ad3b 3592aa9d6c43 640 360 0

12 проценти од граѓаните во земјава немаат доволно средства за храна, а само еден процент од вкупното население може да си дозволи да си купи стан или викендичка. Ова се дел од резулатите од истажувањето за финансиска писменост презентирани од страна на асоцијацијата на финансиски друштва. Претходните 12 месеци само шест проценти од граѓаните решиле да зема кредит од небанкарско финансиско друштво, а високи 52 проценти не користеле користеле ниту една финансиска услуга во изминатите три години.

Прочитајте и...  Истражување открива дека неверството влијае позитивно кај изневерените жени
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде