in

12 парчиња накит кои се премногу застарени за да се носат во 2020 година

Можно е да додадете нешто интересно на вашиот изглед или да ја истакнете вашата уникатност користејќи накит, но мора да бидете сигурни дека тој сè уште е трендовски. Како можете да идентификувате накит што е застарен?

Во оваа статија, ќе најдете целосен список на анти-трендови од 2020 година и добри замени за нив.

12. Чокери

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Пред неколку години, се вратија чокерите, популарен додаток од 90-тите. Модерните жени носеа кожа, кадифе и пластични чокери на вратот. Но, овој тренд исчезна исто толку брзо како што се појави. Во 2020 година, чокерите се вратија, но на поинаков начин: GUCCI, Chloe, Sacai, Alexander McQueen и Versace додадоа скапоцени камења, скапи метали и направија повеќеслојни варијации.

11. Обични кружни обетки

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Во 2020 година, дизајнери како Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta, Missoni и Brandon Maxwell предлагаат да се борите против срамежливоста и да станете повпечатливи, заменувајќи ги помалите елегантни обетки со масивни парчиња кои се состојат од неколку обрачи.

10. Пердуви

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Од година во година, додатоците со пердуви беа голем хит, па дизајнерите доста се заморија од нив. Сега модните куќи како Vivienne Westwood, Christian Dior, Jacquemus, Oscar de la Renta и Prada сугерираат да заборавиме на нив во новата сезона и да ги замениме со нешто потропско, како на пример, големи школки.

Прочитајте и...  19 страшни фотографии од домовите на родители со деца во карантин

9. Комплет обетки

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Моделите од Oscar de la Renta, Valentino, Tibi, Pyer Moss и Marc Jacobs носат само една обетка веќе неколку години. Но, само неколку девојки всушност се осмелуваат на вакви експерименти во секојдневниот живот. Но, 2020 година се чини како добра година да додадете малку неуредност во вашиот изглед.

8. Дијаманти

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Miu Miu, Khaite, Tory Burch, Tommy Hilfiger, Prabal Gurung, Burberry, Christian Dior и секако, Chanel едногласно се согласуваат дека во 2020 година можете да носите едноставни обетки и повеќеслојни ѓердани без дијаманти.

7. Букви

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Приврзоците со големи букви веќе не се трендовски и сега тие се заменуваат со масивни слики од диви животни и инсекти. Dolce & Gabbana и Oscar de la Renta го покажаа новиот накит за трендовски жени кои не сакаат да ги кријат своите диви личности, а дизајнерите на Fendi одлучија дека има премногу предатори на пистите, па затоа излегоа со додатоци со желка- школка.

Прочитајте и...  Денеска е Цветници: Што да направите на овој голем празник предвесник на Велигден?

6. Парички

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Пред неколку години се појави трендот на носење парички, но во оваа сезона љубовта ги победи парите. Големи, а понекогаш дури и огромни, срца беа прикажани на скоро секој модел во колекциите на Saint Laurent, Alexander McQueen, Balenciaga, Marc Jacobs, и Chanel.

5. Sвезди

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Оваа сезона sвездите се заменуваат со сфери. Bottega Veneta, Kenzo, Oscar de la Renta, Balenciaga, Valentino, и Ann Demeulemeester претставија различни сфери направени од метал, стакло и дрво. Дизајнерите се инспирирале од планети, земјината топка, магични топки и божиќни украси, толку многу што секоја девојка ќе може да најде што сака.

4. Голем приврзок на ланец

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Модните куќи како Zimmermann, Pyer Moss, Off-White, Alexander McQueen, и Vivienne Westwood тврдат дека новата сезона не е време за тенки ланци на кои има големи парчиња накит. Тие се заменуваат со масивни ланци.

3. Повеќеслојни нараквици

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Дизајнери како Stella McCartney, Alexander McQueen, Brandon Maxwell, and Dolce & Gabbana решија сезоната пролет-лето 2020 да ја направат што е можно попрактична и да ги заменат повеќеслојните нараквици со мали чанти, и тие предлагаат да ги користат овие држачи за лични карти, картички, а можеби дури и очила. Ова е одлично решение затоа што никогаш немаме доволно џебови.

Прочитајте и...  Колку долго трае бременоста кај овие 16 животни

2. Еден прстен

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Во 2020 година, не е трендовски да носите тенки прстени со мали скапоцени камења и не е трендовски да имате само еден прстен на вашата рака. Повеќе скапоцени камења со повеќе геометриски изглед во различни бои, како оние што ги продадоа Brandon Maxwell, Fendi, и Alexander McQueen, го заслужуваат вашето внимание.

1. Венчиња

12 Pieces of Jewelry That Are Too Outdated to Wear in 2020

Тенки венчиња со светкави камења се тренд од 2012 година, но поради некоја причина, сепак може да ги купите во скоро секоја продавница за додатоци. Ако сакате да го направите вашиот изглед помодерен и тренди, пробајте да ги погледнете моделите на Fendi кои носат кожни или кадифени венчиња на задниот дел од главата.

Каков накит носите вие? Дали сакате класични парчиња кои се секогаш соодветни или ги следите најновите трендови?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote