in , , ,

12 познати личности без шминка. Страшни или убави?

Шминката има големо значење во денешно време. И не зборуваме само за познатите личности. И ние, нормалните луѓе не можеме без неа. Тешко е да се замисли живот надвор од дома без барем малку пудра за да ги пополниме порите, брчките и другите недостатоци.

На познатите не само што им е потребна шминката, туку таа е и нивна опсесија. Но, понекогаш има ситуации кога сакаат да ја покажат својата природна убавина. Тогаш или тие одлучуваат да ја споделат природната убавина со јавноста или пак новинарите го прават тоа за нив.
Но, денес тоа не е толку голема работа. Секое познато лице е подготвено на јавноста да и ја покаже својата природна убавина.

Погледнете ја оваа листа на познати без шминка и одлучете како изгледаат!

#12 Лејди Гага

#11 Мајли Сајрус

#10 Кајли Џенер

#9 Џенифер Лоренс

#8 Софија Вергара

#7 Гвинет Палтроу

#6 Деми Ловато

#5 Ким Кардашиан

#4 Ејми Шумер

#3 Кристен Стјуарт

#2 Џенифер Лопез

#1 Адел

Прочитајте и...  Номадски живот: Кои се првите сопственици на подвижни куќи?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote