12 причини за да имате секс секојдневно

sex

За сексот повеќе се пишува и зборува, отколку што реално се прави.

Треба да се знае дека, сепак, тоа влијае благотворно не само на расположението и самодовербата, но и на здравјето.

Еве 12 причини зошто е добро да се има секс секој ден:

1. Го ослободува стресот.

2. Претставува одлична физичка вежба.

3. Помага за нормализирање на крвниот притисок.

4. Ги нормализира хормоните на жените и може да решат проблеми како нередовен циклус.

5. Го подобрува имунолошкиот систем на организмот.

6. Го прави срцето посилно и издржливо.

7. Смирува.

8. Не подмладува неколку години.

9. Се бори успешно со проблемите со спиењето

10. Го намалува ризикот од рак на простата

11. Ја подобрува сексуалната желба или како што се вели – апетитот доаѓа со јадењето или повеќе, толку повеќе.

12. Го продолжува животот.

Прочитајте и...  „Secret Santa“ е совршена секс поза за празниците
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде