in

13 ликови од “Игра на тронови” замислени како принцези од Дизни филмови

Уметникот Сем Цуи, исто така познат како ЏеЏехти на DeviantArt, ги создаде овие блескави верзии на глумците од серијата „Игра на тронови“ како класични Дизни принцези.

Ариел како Мелисандрe

Аурора како Серси Ланистер

Бел како Мaрџори Тajрел

Пепелашка како Кејтлин Старк

Елса како Даенерис

Баба Фа како Олена Тајрел

Јасмин како Елариа Сенд

Лило како Арја Старк

Мерида како Игрит

Мулан како Бриен од Тарт

Рапунзел како Санса Старк

Снежана како Шеј

Тијана како Мира Рид

Прочитајте и...  Архитект дизајнирал куќа од контејнери за достава

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote