in

14 фотографии кои ќе ви го стоплат и разнежат срцето

Дури и кога имаме лош ден, некои работи секогаш успеваат да не насмеат како на пример нечија искрена насмевка, слатките очиња на нашите миленичиња или пак кога ќе бидеме сведоци на некој љубезен чин во продавница.

Публицист одвои неколку најслатки фотографии од Reddit кои ќе ви го стоплат срцето. Уживајте!

„Вистинско пријателство е кога го делиш креветот со твојот најдобар пријетел!“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun
20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun
20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun
20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun
20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Денес јас и прабаба ми славиме роденден. Таа полни 100 години, а јас 19.“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Ќерка ми се плашеше од кучиња се додека не го запозна ова момче. Го гушкаше 20 минути и нејзиниот страв го снема!“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Не мора секој ден да биде негативен. Запознајте го лосот Стампи.“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Брат ми и неговата сопруга неодамна вдомија куче и тоа сега матурираше во училиштето за кучиња. Фреди е многу среќен!“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Кога и да дојде баба ми, Гас цело време седи до неа.“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Тетка ми цел живот го помина во инвалидска количка, но секогаш сакаше да отиде на плажа. Денес, по 37 години, конечно е на плажа!“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Давајте им вода на дехидрираните животни!“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Ова момче забележа како една постара жена се мачи со пакување некои производи, па понуди да ја држи ќесата отворена за неа.“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun

„Ова куче морало да ја помине ноќта на ветеринар, па неговиот сопственик останал со него цела ноќ.“

20 Photos That Made Us Feel Warmer Than the Spring Sun
Прочитајте и...  Оваа птица има уникатни стапала во форма на пердуви, ја има и во Македонија

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote