in

15 актери кои одиграа улоги надвор од нивната вистинска возраст

1. Стокард Ченинг имала 33 години кога играла улога на средношколка во „Grease“.

2. Саша Питерс, која ја глуми 15-годишната Алисон, имала 12 години кога започнало снимањето на Pretty Little Liars.

3. Бјанка Лосон, која игра во улога на средношколката Маја, имала 31 година кога почнала со снимање на Pretty Little Liars.

4. Мила Кунис имала 14 години кога започнала да глуми во That ’70s Show.

5. Џејсон Ерлс имал 29 години кога почнал да го глуми братот тинејџер на Хана во серијата Hannah Montana.

6. Кира Најтли имала само 18 години кога глумела невеста во филмот Love Actually.

7. Ширли Хендерсон, која ја играше Мрачната Мирта во Хари Потер, всушност имала 37 години кога се појавила во вториот филм.

8. Ејми Полер имала само 33 години кога глумела мајка на тинејџерка во филмот Mean Girls. Била само 7 години постара од Рејчел Мекадамс која глуми нејзина ќерка.

9. Ешли Мари имала 28 години кога почнала да глуми во серијата Riverdale како тинејџерката Џоси.

10. Гвинет Палтроу имала само 22 години кога започнала да ја глуми 32-годишната жена на Бред Пит во филмот Se7en.

11. Аманда Сејфрид имала 27 години кога глумела тинејџерка во филмот Les Misérables.

12. Лоренс Фишберн имал само 14 години кога глумел војник во филмот Apocalypse Now.

Laurence Fishburne – at 14 lied about his age to fly across the ...

13. Џулиана Роуз Маурело имала 16 години во 2007, кога завршила со улогата на 8-годишната Стефани во LazyTown.

14. Џенифер Лоренс имала само 21 година кога глумела вдовица во Silver Linings Playbook.

15. Сали Филд имала 65 години кога глумела 20 години помлада во филмот Lincoln.

Прочитајте и...  19 фотографии кои докажуваат дека најбезбедното место во светот е до мама❤

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote