in ,

15+ Фотографии кои ја прикажуваат борбата со која се соочуваат сите модерни девојки

Правите нокти, ја виткате или пеглате косата, нанесувате шминка, носите високи потпетици…

Понекогаш е многу напорно да се биде жена. Иако можеби на луѓето им се чини дека тоа што го прават жените е лесно, всушност постојат работи кои се навистина непријатни.

Кога ноктите ви се предолги…

1

Никогаш не знаете каде ќе ја најдете косата следниот пат…

2

Изгледа дека не постои совршен прамен на косата…

3

… или совршени чевли

4

Понекогаш за убавина девојките мора да се претворат во чудовиште…

15158471 image crop 2320x2938 1573665319 728 d8ecc43cda 1573665540

Да имате долга коса дефинитивно е убаво, но не е баш практично…

6

Она чувство кога омилениот градник се обидува да ве убие…

7

Никогаш немате доволно место за сè!

8

Најлошиот кошмар…

9

Можете да ја почувствувате болката на сликава

15158472 image crop 3024x2939 1572899403 728 5b470ec554 1573665540

Долгите нокти не создаваат проблеми само во тоалетот…

10

Некогаш ви изгледа како сите ваши шминки да се здружуваат против вас

Кога сакате да бидете што поблиску до огледалото…

11

Кога имате уште само неколку ластичиња и тие изгледаат вака

И секогаш кога одите во продавнца за козметика

https://www.instagram.com/p/BKgafG9BcUo/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  Мистериозно суштество снимено на плажа, жителите велат дека е “убиец на кучиња“ (ФОТО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote