in

15 луѓе споделија селфи од маските што ги нарачале, но не добиле тоа што очекувале

На многу места, па и кај нас, маските се задолжителни. Може да ги наајдете во сите продавници, а и да си направите сами.

Можете да најдете маска за сите вкусови и стилови, па затоа постојат маски за секоја големина на лице. Луѓето на интернет почнаа да нарачуваат маски со нивното лице испечатено врз нив за да пробаат да имаат реалистичен изглед. Пробаат е клучниот збор овде.

Твитер корисникот @CameronMattis го започна овој смешен разговор со пресмешно селфи од неговата маска која има ……. зголемени карактеристики.

1. Селфито што започна сѐ

2. Преслатката насмевка на Дебс

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Прочитајте и...  Другото лице на убавината: Индиско племе во кое жените треба да носат тапи во носот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote