in

15 моќни фотографии и приказните зад нив кои ќе ви разбудат силни емоции

Понекогаш една фотографија може да не помрдне од вообичаената рута и да ни помогне да погледнеме на нашиот живот од друг агол. На крајот на краиштата, додека ние земаме се здраво за готово, работата ни е досадна, платата мала, времето не е убаво, има луѓе на овој свет за кои вообичаениот асфалт е чудо, а секој преживеан ден е подарок.

Деца од индонезиско село ги извадија чевлите за да не го валкаат асфалтот кој го гледаат за првпат во животот.

Мајка му го однесе Алекс на фестивал во Шпанија за да може да биде со другарите, па тој стана ѕвезда на фестивалот.

Преживеаните затвореници од Аушвиц се сретнаа 72 години подоцна. На нивните раце имаа тетоважи со броеви кои им ги доделиле во концентрациониот логор.

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

Болничарот Крис Троки спаси маж од запалена кола во една несреќа. Возачот на колата бил докторот кој му го спасил животот на Крис кога бил предвремено родено бебе на работ на животот и смртта.

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

Девојка замолила фотограф да спои две слики – нејзина и од нејзиниот сопруг кој служи во воздухопловните сили илјадници километри и од неа.

https://www.instagram.com/p/BT4vlNRFK6Y/?utm_source=ig_embed

8-годишниот Цуо Зе Ганг од Тајван искачи планина висока 4.000 метри во чест на неговата почината мајка. Вели дека тоа направило да се чувствува дека е поблиску до неа.

Бездомната мачка Пу, отишла под автомобил и ги изгубила задните нозе. Бугарски хирург имплантирал протези и и ја врати способноста да оди.

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

На нивната венчавка, Макс и Лидија ослободија пеперутки во чест на починатата сестра на младоженецот – Ванеса. Пеперутките не сакаа да летаат подалеку. Тие паднаа на рацете и на рамената на гостите и останаа таму до крајот на церемонијата.

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

„Вчера, мајка ми ја имаше последната хемотерапија“

Споменик на жртвите од Првата светска војна во Унгарија

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

„Моето куче почина пред 7 години, но секогаш кога ја гледам мојата куќа на Google maps, таа седи на кровот… Ми фали..“

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

Плажа во Манила, Филипини

https://www.instagram.com/p/B0PoscJIq0m/?utm_source=ig_embed

На Флорида, 633 нуркачи поставија светски рекорд за чистење на дното на океанот: тие самите извадија 737 кг ѓубре и 27 кг конец за риболов

15 strong shots, after which you need to exhale to recover

Идни кучиња придржници за луѓето со посебни потреби тренираат издржливост, смиреност… Седат во салата од почетокот до крајот на предавањето.

15 strong shots, after which you need to exhale to recover
Прочитајте и...  Оваа девојка не ја скратила косата скоро 30 години - изгледа како вистинска Рапунзел

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote