Галерија

15 неверојатни места во светот

Планетата Земја е прекрасна, чудесна планета, а овие фотографии го докажуваат токму тоа.

Spotted Lake, Канада

The Giant’s Causeway, Северна Ирска

Thor’s Well, САД

Памуккале, Турција

Розево езеро Hillier, Австралија

Badab-e-Surt, Иран

Планина Тианзи, Кина

Џиновска рака во пустината Атакама, Чиле

Долина на бокали, Лаос

Стаклена плажа, Калифорнија

Флај Гејзер, САД

Бајкалско езеро, Русија

Салар де Ујуни, Боливија

Национален парк Yellowstone, САД

Хобитско село – Хобитон, Нов Зеланд

Прочитајте и...  ФУТУРИСТИЧКО РЕМЕК-ДЕЛО: Библиотека во Кина како од научно-фантастичен филм
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top