in

15 производи за убавина кои тотално се промениле со тек на времето

Никогаш нема да престанеме да се обидуваме да изгледаме подобро и помладо. Просечната утринска рутина за убавина за кој било понеделник трае околу 76 минути, а до петок опаѓа до 19 минути. Но, модерната технологија ни помага да заштедиме некое време па така повеќе не мора да спиеме со витлери во косата цела ноќ.

Ние од Публицист бевме љубопитни како рутините се менувале со текот на годините, па едвај чекаме тоа да го споделиме со вас.

1.Фен за коса поголем од денешните.

2. Маските за лице во 1930-тите vs денес

A woman applies slices of fruit and vegetables to her face as a moisturising beauty aid. (Photo by Fox Photos/Getty Images)
https://www.instagram.com/p/7JjHm6sugi/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BRIdTjvhi-G/?utm_source=ig_embed

3. Идејата за хауба за коса остана, но дизајнот се смени

4. Правењето фризури некогаш и сега

5. Винтиџ маскара од 1940 vs денес

https://www.instagram.com/p/BsLk5V0BdNj/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Br6i_wKg071/?utm_source=ig_embed

6. Антицелулитна машина во 1928 vs денес

7. Сончање во затворен простор во 1930 година и сега

8. Пеглање коса некогаш vs денес

9. Пилинг и чистење лице некогаш vs сега

10. Кармин во 1930 vs денес

11. Протези некогаш и сега

12. Дренажа и подмладување некогаш и сега

13. Пластична операција на лицето во 1930 година и денес

14. Ринопластика некогаш vs сега

https://www.instagram.com/p/Bvo9TwSF6Uj/?utm_source=ig_embed

15. Спреј за самопотемнување

https://www.instagram.com/p/BvWnYEABd1n/?utm_source=ig_embed

Кој од овие уреди најмногу се промени со текот на годините? Дали знаете за уште некоја чудна рутина на вашите баби и дедовци која некогаш изгледала привлечно?

Прочитајте и...  Oдберете посебно име за вашиот ангел – 10 имиња со значење „ангел“

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote