in

16 скапи верзии на производи што секојдневно ги користиме

Дали некогаш сте размислиле што би направиле ако преку ноќ станете милионери? Можеби парите ќе ги поделите со вашите пријатели и семејство. Или можеби ќе го купите автомобилот од вашите соништа. Како и да е, еве неколку производи кои ги користите секој ден, но чинат МНОГУ повеќе од оние кои обично ги набавуваме. Можеби кога ќе станеме милионери ќе можеме да уживаме во некои од овие производи.

#1 Шише вода –
Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani ( $60.000 за 750мл )

#2 Пиво Antartic Nail Ale ( од $800 до $1.815 за 500мл )

#3 Златна блуза тешка 3 кг ( $250.000 )

#4 Хот Дог ( $2.300 )

#5 Пенкало – Aurora Diamante Fountain Pen ( $1.47 милиони )

#6 Пуканки – Berco’s Billion Dollar Popcorn ( $250 / галон )

#7 Наочари – Шопард ( $408.496 )

#8 Алкохол – Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne ( $2 милиони )

Погледнете повеќе на следната страна.

Прочитајте и...  Погледнете како изгледаат актерите од Хари Потер денес

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote