in

17 фотографии од луѓе кои не можеле да ги задржат своите емоции

Во животот на секој од нас се случуваат некои настани кои ги надминуваат нашите емоции и само сакаме да ги споделиме со цел свет. На пример, тој радосен момент кога ќе видиш како баба ти се приврзува за нејзината мала внукичка на нејзиниот 90 роденден. Или кога ќе си го исполниш последниот сон од листата на желби.

Ние од Публицист сме сигурни дека колку повеќе среќни луѓе има на планетата, толку поубав ќе биде светот. Еве 17 луѓе кои ќе го паметат нивниот радосен момент долго време. А на крајот ќе видите познат актер кој вдомил ново милениче.

„Мојата девојка одеше во перална за алишта 8 месеци. Денес, ја изненадив со нова машина за перење и сушење. Ценете ги малите нешта во животот!

17 photos of people who could not restrain their emotions

Мишел Мајор дозна дека добил Нобелова награда за физика. Во тој момент бил во кафуле на аеродромот Сан Себастијан.

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Не можев да ги кренам рацете, но некако успеав. Мојата мотивација е да станам посилна од мускулна дистрофија.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Конечно успеав да направам фотографија на која изгледам кул.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Операцијата на мозокот беше успешна. Сега најлудите моменти во мојот живот завршија.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Мојата ќерка има два месеци, а нејзината прабаба денес наполни 104 години.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Пред точно 8 недели, ногата ми беше ампутирана. Денес првпат ја ставам протезата дома, а не во просторија за физиотерапија.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Ова е мојот син. Никој досега не бил толку среќен за паѓањето на лисјата како него. Каква чиста радост!“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Мојот најдобар пријател денес полни 27 години. Му направив торта.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„После долги години неуспешни обиди да забремени и една ектопична бременост, мојата сопруга вчера роди здраво машко дете по природен пат.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

Татко и прави педикир на својата ќерка.

„Со сопругот сакавме да се венчаме во опуштено и забавно опкружување. Па, го сторивме тоа во нашето омилено кафуле за мачки.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Денес ми се роди син! Јас сум далеку, а жена ми ми го испрати ова. Пресреќен сум!“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Јас и дечко ми официјално полудевме.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Овде работам од минатиот вторник. Само го продадов првиот автомобил!“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Мојата 10-месечна ќерка за првпат почувствува капки дожд на нејзиното лице.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

„Денес ја исполнив последната желба од мојот список на желби: Се спуштав со падобран над пирамидите на Гиза.“

17 photos of people who could not restrain their emotions

БОНУС: Роберт Дауни Јуниор и неговиот нов миленик

https://www.instagram.com/p/B3zIm66Bzui/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  „За што служи ова копче?“: Фотографии од љубопитни морски лавови кои го освоија светот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote