in

17 луѓе ги однеле своите кучиња на фризер, па добиле назад потполно различни миленичиња

Понекогаш, кога сакате да започнете нов живот, се што треба да направите е да ја промените вашата фризура. И очигледно, ова функционира и за нашите миленичиња. Само погледнете ги овие убавци подолу и ќе се уверите во тоа.

Ние од Публицист одвоивме 17 фотографии пред и после стрижење што докажуваат дека фризерите за кучиња навистина можат да направат чуда.

1. Мече во стил на Померанец.

2. „Го однесов кучето на стрижење. Ми вратија друго.“

3. „Надвор е 32°C, затоа на моето куче, „Едноокиот Снаглс“, му требаше бербер.

4. „Секојпат кога Луна ќе се потстрижи се чувствувам како да го имам погрешното куче.“

5. Чисто куче е среќно куче.

6. Како да станете неколку години помлади:

https://www.instagram.com/p/BziJ6iXJWl3/?utm_source=ig_embed

7. После 5 часа тешка работа:

8. „Прво потстрижување. Дали ова се уште е моето куче?“

9. „Многу сум среќна што повторно го гледам ова луто лице.“

10. Како да станеш вистинска дама:

11. Од див ѕвер до мало мече.

12. Трансформирање на Јоркито.

13. „Моето куче, Отис, само што го доби своето прво стрижење. Не сум сигурна дека ми го вратија истото куче.“

14. Од Чубака до куче!

15. „Моето куче изгледа како да ќе започне нов живот.“

16. Нова фризура = ново куче

17. Додавање малку азиска фузија.

Дали често го носите кучето на фризер? Споделете ги нивните пред и потоа слики во коментар!

Прочитајте и...  Холографска коса- најновиот тренд пригоден за сите девојки кои сакаат да се различни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote