in ,

18 фотогенични животни што повеќе не можат да ја кријат својата величенственост од светот!

Корги бебе, перфектно тркалезна патка или портокалови маченца кои се спасени од улиците, не знаеме кое од нив ги сакаме повеќе. До моментот додека не го видовме петелот во фармерки. Ни го украде срцето.

Ние во Публицист веруваме дека никогаш нема доволно вакви грациозни животинчиња, и едвај се воздржавме да не ставиме 1018 слики наместо 18. Видете колку се кул.

1. Совршена патка

2. Мачката од Шрек постои!

https://www.instagram.com/p/B-fjdoZpA1d/?utm_source=ig_embed

3. Фармер од Оклахома им организира фотосесии на неговите животни во најразлични облеки

4. „Ново ждребе на нашата фарма. Овде е старо само 8 часа.“

5. „Ова е мачето на сестра ми, и е најубаво!“

Фото/Reddit

6. „Го спушти едното ушенце додека го сликав“

Фото / Reddit

7. Ова е најубавиот коњ на планетава и се вика Фредрих Велики. Би сакал да имам таква коса!

8. „Сопругот и јас најдовме бремена мачка и не можевме да ја оставиме на улица. Сега нејзините мачиња имаат скоро 2 месеци и им направивме сесија за Bелигден“

Извор

9. Најубавото јагне во светот

Фото

10. Спасено бебе фока

11. Чуварот на топчето

12. „Моето заспано колаче“

Фото/Reddit

13. „Ќерка ми му направи фото сесија на зајачето“

Фото/Reddit

14. „Ова е Хару. Има 10 месеци, но веќе е неодолив“

Фото/Reddit

15. „Моето сѐ. Руска сина мачка“

Фото/Reddit

16. Суки е бенгалска мачка која патува низ светот со нејзината фотографка.

https://www.instagram.com/p/Bpu5y17BqlQ/?utm_source=ig_embed

17. Јапонски летачки верверици кои изгледаат на плишани играчки

https://www.instagram.com/p/BfCZLBOBYA1/?utm_source=ig_embed

18. „Татко ми ми ја испрати оваа фотографија од неговите мачиња“

Фото/Imgur

Бонус — Пар пингвини се восхитуваат на светлата од Мелбурн

https://www.instagram.com/p/B-8L410B9JV/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  Дали луѓето порано старееле побрзо? - 19 фотографии кои го докажуваат тоа

Што мислите?

1 Поен
Upvote Downvote