Галерија

19 страшни фотографии од домовите на родители со деца во карантин

Секој родител знае дека да ја исчистиш куќата додека децата се дома е речиси невозможно. Во продолжение 19 фотографии кои покажуваат зошто воопшто не треба да се трудите да суредите дома за време на карантин доколку имате деца.

Само што ќе суредите, децата повторно ќе растурат…

…бидејќи им е досадно.

Нивното внимание трае околу пет минути.

Прочитајте и...  13 фотографии од татковци кои никако не сакале да чуваат кучиња дома

Време за нешто креативно = време за правење неред.

И време за игра = време за неред.

Прочитајте и...  15 урнебесни фотографии од емоциите на овие деца ќе ви го разубават денот

Да бидеме искрени, се е еднакво на време за неред.

Неочекувани изненадувања секаде низ куќата.

За жал, некои неопходни работи ќе се потрошат за игра.

Прочитајте и...  Тајните на мозокот кои не сте ги знаеле

Бесмислено е да се обидуваме да ги одржуваме чисти нивните соби.

Или тоалетот.

View this post on Instagram

2 year old hard at work.

A post shared by Real life (@reallifewithkidsinsta) on

Па дури и кујната.

Исчистете го нередот, но за кратко тој повторно ќе се појави во нова форма.

Понекогаш дури и полошо од претходно.

Затоа, седнете си, пијте го вашето кафе и оставете ги да прават неред.

Бидејќи во овие моменти постојаното средување по нив е губење енергија.

Најпопуларно

To Top