in

20 деца кои ја наследиле својата убавина од различни краеви на светот

Секое дете е посебно на свој начин, но денес сакаме да ви покажеме нешто многу уникатно. Еден корисник на Инстаграм сподели слики од деца кои потекнуваат од мешавина на националности и култури. Нивниот уникатен изглед не е нешто што сакате да го пропуштите.

Публицист ве поканува да ги разгледате овие фотографии од прекрасни деца кои дефинитивно го заслужија местото во оваа статија.

1. Амајла – Холанѓанка, Суринамка и Нигеријка

2. Лео – Русин и Јамајканец

3. Харли – Јамајканка, Порториканка, Бурманка, Ерменка, Полјакиња и Иркинка

4. Евелин – Афроамериканка, Иркинка и Мексиканка

https://www.instagram.com/p/B2sX8IyAoZq/?utm_source=ig_embed

5. Каталина – Колумбијка, Мексиканка, Холанѓанка и Индијка

https://www.instagram.com/p/B-75iETArKm/?utm_source=ig_embed

6. Бела Роуз – Италијанка и Афроамериканка

https://www.instagram.com/p/B9IFKaugAda/?utm_source=ig_embed

7. Марли Џеј – Афроамериканец и Кинез

https://www.instagram.com/p/B6jo88mADZ9/?utm_source=ig_embed

8. Каја Роуз – Италијанка и Афроамериканка

https://www.instagram.com/p/B_LgNdPA1Mj/?utm_source=ig_embed

9. Најла Рејн – Мексинканка, Шпањолка, Германка, Португалка, Французинка, Афроамериканка и Креолка (Мулатка)

https://www.instagram.com/p/B-iVEYTgWPj/?utm_source=ig_embed

10. Каја – Афроамериканка и Мексиканка

https://www.instagram.com/p/B-TbJGLgV1I/?utm_source=ig_embed

11. Камаја – Афро-Јамајканка, Индијка и Кинескиња

https://www.instagram.com/p/B1VAfDmg0Ah/?utm_source=ig_embed

12. Маја Мелиса – Јамајканка и Англичанка

https://www.instagram.com/p/B2fT6dsAv43/?utm_source=ig_embed

13. Габриела – Порториканка и Мексиканка

https://www.instagram.com/p/B3OQ2RNg6t8/?utm_source=ig_embed

14. Лордз – Англичанка, Италијанка и Јамајканка

https://www.instagram.com/p/B3qYAsdAAbR/

15. Михаел Андре – Грк, Мароканец и Индиец

https://www.instagram.com/p/B6ywQphA425/?utm_source=ig_embed

16. Гоја – Холанѓанка, Полјакиња и Камерунка

https://www.instagram.com/p/B_vrxtzAt9h/?utm_source=ig_embed

17. Саге – Афроамериканка и Иркинка

https://www.instagram.com/p/B_gSDLdAYYx/?utm_source=ig_embed

18. Алтајша – Јамајканка и Англичанка

https://www.instagram.com/p/B_yIWiXAD93/?utm_source=ig_embed

19. Тијана – Италијанка и Афро-Перуанка

https://www.instagram.com/p/B-I2bXtgV_S/?utm_source=ig_embed

20. Фара – Афроамериканка, Италијанка и Јапонка

https://www.instagram.com/p/B-OO_kNgC0h/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  Монголски рецепт за намалување на шеќерот во крвта

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote