in

20 фотографии кои ќе ви го разубават секој лош ден

Жена која изгубила шест бебиња конечно го роди своето среќно седмо , постара двојка која не пропушта можност да направи нешто интересно заедно – животните сценарија како овие не прават да мислиме дека светот не е дотолку лош и дека тој е како топло ќебе кој нема да дозволи да замрзнеме.

Ние од Публицист не можевме да не ги споделиме овие фотографии кои ќе ја вклучат машината на радоста во сечиј живот.

„Моето куче го учи моето маче како функционираат викендите“

„Причината поради која водата не течела“

Волонтери се грижат за новороденчиња и малечки деца од сиромашни региони. Ова е само момент од нивната дневна рутина.

„Секоја ноќ, моето прасе ме поздравува пред вратата и бара да се гушка“

„Му кажав на мојот пријател дека имав лош ден и ми го прати ова“

„Имаме четири мачиња, а само на ова му дозволува да лежи на него“

„Овај џентлмен во Таргет ја свртел дуксерката за да направи џеб за кучето“

„Мојот пријател најде бебе ракун во неговата гаража“

„Најдов був додека се шетав“

„Рандевуата за ручек тешко се наоѓаат, но син ми го прави тоа!“

„Дечко ми беше малку скептичен кога му кажав дека ќе вдомам две мачки“

„Ќерка ми си ја заборави нејзината сакана играчка жирафа во хотел. Домаќините ја вратија и се сликаа со неа“

Ова е Роберт Ирвин со неговиот другар.

Никогаш не си премногу стар за забава.

„Дедо ми има алцхајмер и не ги памти секогаш имињата, но сега ја доби омилената блуза“

76 годишен пензиониран полковник во воздухопловните сили со неговата 4 годишна внука.

Глувчето Гибс е вистински уметник. Неговите платна дури се продваат на Etsy.

Виолета и нејзината нова малечка другарка.

„Мавни го газето на коргито!“

„Откако изгубив 6 бебиња, го добив моето среќно #7“

Прочитајте и...  Единствениот човек на кого Иво Андриќ му напишал предговор

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote