in , ,

20 фотографии кои покажуваат дека Џејсон Момоа е најкул момче на Инстаграм

Повеќето од нас ја гледаат “Игра на тронови” и таа е една од нашите омилени серии. Секој актер во шоуто е нечиј миленик и е сосема поинаков од она што ние го гледаме на екраните. Еден од нив е актерот Џејсон Момоа кој ја игра улогата на Кал Дрого, кралот на племето Дотраки! Тој игра жестока улога во “Игра на тронови”, но во реалниот живот, тој е олицетворение на нежен џин.

Тој е доста возбудлив дечко со хоби како качување по карпи и фрлање томахавк,а неговиот Instagram го докажува тоа. Не само тоа, туку неговиот Instagram исто така е исполнет со слики од неговата подобра половина Лиза Боне и нејзината ќерка Зои Кравиц.

Неговата страница на Instagram @prideofgypsies е името на неговата продукциска компанија. “Почнав компанија наречена Гордоста на Циганите, која во основа е … Имам тони неверојатни писатели, пријатели, режисери, актери.. И сите излегуваме и снимаме филмови. Тоа сакаме да го правиме. Сакаме да раскажуваме приказни. Приказните, на крајот на денот, се она за што се работи. Седнувам до оган. Можам да седам и да го слушам Том Вејтс како ми кажува приказна од камперскиот оган што е подобро од било кој филм што некогаш сум го видел. Сакам да го помнам тоа. “, рече Џејсон.

Прочитајте и...  Кинескиот град Шенжен забрани јадењe кучиња и мачки

Мора да се сеќавате на него како жестокиот Кал Дрого од “Игра на тронови”.

Но, неговиот Instagram јасно докажува дека тој е навистина забавен, нежен дечко во реалниот живот.

Фотографии со духовити описи.

Моментот кога објави фотографија од обожавателка која му донела подарок фотографија.

Или кога Џејсон беше заглавен помеѓу два ѕидови.

Може да облече што било и пак да изгледа убаво.

Дури и со чудна фигура.

И знае како да ја насмее неговата кралица.

И глуми како никој друг!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote