in

20 магични фотографии од напуштени туристички места

Има толку многу прекрасни места во светот. Но, што се случува кога некои од омилените места стануваат напуштени атракции на кои се заборава дека постојат?

Дали би можеле да замислите местата како Дизниленд утре да ги затворат вратите и локациите да останат напуштени ? Се чини лудо што некои огромни места како тие еден ден ќе престанат да постојат, а токму тоа се случи со местата кои ќе ви ги прикажеме. Тие ги затворија своите врати засекогаш оставајќи зад себе многу спомени и фотографии.

#1 Сахалинска област, Русија – Светилник Анива

#2 Остров Банерман, Њујорк – Замок Банерман

#3 Белгија – напуштена електрана

#4 Шпанија – Железничка станица Канфранк

#5 Белгија – Замок Миранда

#6 Сан Фрутузо, Италија

#7 Дадизел, Белгија – Дидипарк

#8 Езеро Буена Виста, Флорида

#9 Лох Диух, Шкотска – Ејлин Донан

#10 Колумбија – Хотел Дел Салто

#11 Езеро Сенека, Њујорк – куќа

#12 Кинески ѕид, Кина – напуштен и обраснат дел

#13 Кавагучи, Јапонија – Паркот „Гуливеровите патувања“

#14 Јапонија – Остров Хашима

#15 Њу Орлеанс, Луизијана – Џезленд

#16 Белиц, Германија – напуштена воена болница

#17 Рудникот Мирниј, поранешно наоѓалиште на дијаманти, источен Сибир, Русија

#18 Попијат, Украина

#19 Русија – напуштена ракетна фабрика

#20 Шиченг, Кина – Подводен град

Прочитајте и...  Првата традиционална викиншка свадба по 1000 години

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote