Галерија

20 хумористични илустрации за секојдневните проблеми на трудниците

Мајка на две деца преку хумористични илустрации ги прикажува проблемите со кои се соочувала во двете бремености. Несомнено тие ќе ја насмеат секоја мајка и трудница, но и оние кои имаат блиска личност која била или е бремена.

Лина Северинсен започнала да го создава својот илустриран серијал „Прегратки и хаос“ додека била бремена со првото дете во 2012 година, но продолжила да црта и во втората бременост.

Погледнете ги илустрациите на хумористичната Норвежанка:

01

Знаеш дека си во третиот триместар кога ќе испуштиш нешто на подот и ќе го одминеш тивко пцуејќи.

02

Не гледам ништо што е под стомакот.

03

Престанете да ми го допирате стомакот.

04

Најголемиот страв на секој маж: Го боцнав бебето.

05

Спиењето во трет триместар.

07

Време е за обувки без врвци.

06

Мајка-тигар: Стрии? Мислиш на тигарски шари?

08

Тренинг во трет триместар!

09

Кога очекуваш кик-боксер.

10 1

Јас правам бебиња, која е твојата супермоќ?

Прочитајте и...  Илустрации кои ќе ви го стопат срцето: Убавината да живееш со куче

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ НА СЛЕДНАТА СТРАНА.

Страници: 1 2

Најпопуларно


To Top