Животински свет

20 неверојатни фотографии од дивиот свет во Националниот парк Јелоустоун

Мечки, лос, елени… Овие прекрасни фотографии ја доловуваат вистинската убавина на Националниот Парк Јелоустоун. Инаку тој е заштитен од Конгресот на САД и е лоциран во државите Вајоминг, Монтана и Ајдахо.

Прочитајте и...  Ќе посакате веднаш да ги посетите: Волшебни места низ светот за одмор од секојдневниот метеж

Најпопуларно


To Top