20 пред и потоа фотографии од Австралија ја прикажуваат штетата предизвикана од пожарите

Зборовите тешко можат да опишат низ што поминуваат луѓето во Австралија. Безброј домови, животни и нивните живеалишта се уништени, а пожарникарите прават сé што можат за да го изгаснат пламенот.

За да се илустрира огромната штета од пожарите низ Австралија, некои луѓе почнаа да споделуваат пред и потоа фотографии од области погодени од пожарите, кои се навистина ужасни.

Прочитајте и...  Жители на Австралија евакуирани поради нови пожари
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.