Македонија

22 новозаболени од Ковид-19, 64 оздравени пациенти

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 64 оздравени пациенти.

– Скопје 17
– Куманово 9
– Прилеп 12
– Тетово 3
– Струга 12
– Охрид 9
– Гостивар 1
– Кичево 1

Во изминатите 24 часа направени се 145 тестирања, а потврдени се 22 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-13, Прилеп-2 и Тетово-7. Досега во земјата се направени вкупно 19241 тестирања на ковид -19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1664, бројката на оздравени пациенти е 1200, на починати е 91, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 373.

Фотографија на Венко Филипче.
Прочитајте и...  Ако студентските домови станат карантини, студентите сами ќе си ги земат личните работи

Најпопуларно

To Top