in

22 ретро фотографии кои ја доловуваат убавината на човечкото тело

Кога мислиме на нешто „ретро“, се разбира дека замислуваме автомобили, музика, облека и фотографии. Никој не би тврдел дека ретро сликите не се задоволство за око. Тие имаат беспрекорен стил, а луѓето некако изгледаат едноставни, но елегантни, без оглед што прават. Дефиницијата за ретро стил подразбира дека новите работи покажуваат одлики од минатото.

Дефинитивно би сакале да ги имаме оние карактеристики на телото што ќе ги видите на следните слики.

1. Впечатлива форма на песочен часовник спакувана во привлечни бои на лимон од Сицилија

https://www.instagram.com/p/BeVBE-vDOJ6/?utm_source=ig_embed

2. Враќајќи нè во старите времиња кога бикинито се појави

https://www.instagram.com/p/BXfg1jdjnrn/

3. Тело за кое Тор би умрел (плус секира)

4. Мерилин знаела нешто или две за правење пенлива бања

https://www.instagram.com/p/BbESPLqDcgU/?utm_source=ig_embed

5. Недостатокот на мода никогаш не застанал на патот да ги покажете вашите нозе!

https://www.instagram.com/p/BVfQQc8lkIU/?utm_source=ig_embed

6. За среќа, одделот за долна облека работел подобро од одделот за костимите за капење!

https://www.instagram.com/p/BfRYXZqBLbT/?utm_source=ig_embed

7. Флексибилност на врвните нивоа во време кога јогата не се практикуваше во секој двор.

Once Upon a Dream

8. На оддлични облини им се завидувало отсекогаш

https://www.instagram.com/p/Bn_9-zDiWsP/?utm_source=ig_embed

9. Полн погодок на јаболчници и веѓи

Фотографија на Gary Cooper: When Hollywood was "Golden".

10. Пред клубот да стане нешто, луѓето танцувале на отворено и се чувствувале среќни

11. Бети Пејџ совладува привлечен, но невин изглед

https://www.instagram.com/p/BmBr15WBp4s/?utm_source=ig_embed

12. Совршена линија на струкот стекната без јојо диети и чиа семе

https://www.instagram.com/p/BkYWvL8BUwu/?utm_source=ig_embed

13. Не е тајна дека убава дама помага во продажбата

https://www.instagram.com/p/BMIeokfAR-S/?utm_source=ig_embed

14. Заштитете ги нозете додека возите велосипед – носете високи чизми!

https://www.instagram.com/p/BUTik6mlHh4/?utm_source=ig_embed

15. Плажа, спорт и кадрици

https://www.instagram.com/p/BipHXU0g80I/?utm_source=ig_embed

16. Љубовта, како и телата, беше елегантна и не беше лажна

Jon Hall and Dorothy Lamour in The Hurricane (1937)

17. Елеганцијата е став.

18. Ќерката на Ева

A Daughter of Eve

19. Најплатената пин-ап девојка од 50-тите години на минатиот век

22 Retro Photos That Capture the Beauty of the Human Body

20. Дали сте подготвени за летот од соништата?

https://www.instagram.com/p/BWcLvPBjFPe/?utm_source=ig_embed

21. Висока мода- бел лебед подготвен да воодушеви

https://www.instagram.com/p/BYgIi7SjmNI/?utm_source=ig_embed

22. Ух, овој бицепс!

Не е ни чудо што ретро стилот секогаш ќе привлекува уметници од различни насоки – само погледнете колку изгледа славно и елегантно! Која е вашата омилена слика од оваа листа? Споделете ги вашите мислења со нас во делот за коментари подолу.

Прочитајте и...  Сатирични илустрации во стилот на 50-тите кои покажуваат што не е во ред со денешното општество

Што мислите?

1 Поен
Upvote Downvote