in

25 надреални места во светот за кои ќе мислите дека се фотошопирани

Овие фотографии на неверојатни туристички места низ светот ќе ве убедат веднаш да го спакувате вашиот куфер и да тргнете на авантура. Безразлика дали станува збор за бескрајна густа шума, огромни водопади, бескрајни плажи или езера, природата крие незамислива убавина.

Дрва Баобаб – Мадагаскар

Geiranger Fjord – Норвешка

Вулканска ерупција – Исланд

Езеро на илјада острови – Кина

Швајцарски Алпи

Река Соча – Словенија

Бајкалско Езеро – Русија

Нов Зеланд

Мистериозен ходник – Орегон

Планината Тор – Канада

Планина Килиманџаро – Кенија

Марунови Ѕвона – Аспен, Колорадо

Остров Скај – Шкотска

Не ги пропуштајте и магичните места на следната страна!

Прочитајте и...  Аквариум како кујнски остров

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote