in

25 смешни скулптури инспирирани од најпознатите моменти на цртанот Том и Џери

Том и Џери е еден од најпопуларните цртани некогаш направени, па сигурно и Вие се сеќавате дека ги гледавте на телевизија како деца. Двајцата секогаш се чинеше дека влегуваат во најразлични смешни ситуации кои обично резултираа со повреден Том на некој смешен начин. Можевме да седиме со часови пред телевизорот и никогаш не ни здосадуваа.

Инспириран од Том и Џери, јапонскиот уметник Таку Ину започнал да креира скулптури кои ги прикажуваат најпознатите, а воедно и најсмешните моменти од цртанот. Погледнете ги во галеријата што следува!

Прочитајте и...  20 фотографии од славни личности какви што не сте ги виделе досега

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote