Македонија

29 новозаболени од коронавирус, вкупно 177 пациенти

Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица.

Прочитајте и...  18 нови случаи, во Македонија 617 лица се заразени со коронавирус, уште двајца починаа

Најпопуларно

To Top