Македонија

Регистрирани 29 нови случаи на коронавирус, бројката се искачи на 114

Бројот на новозаболени од коронавирус во земјава достигна бројка од 114 лица во последниве 24 часа, говорат податоците на Министерството за здравство.

Детектирани се 29 новозаболени во текот на вчерашниот ден, од кои најголем дел се од Скопје.

Освен во постојните шест градови каде што имаше заболени од коронавирусот (Скопје, Дебар, Штип, Гостивар, Охрид и Кавадарци, коронавирус во последниве 24 часа е детектиран и кај едно лице во Куманово.

Бројката на заразени е најголема во Скопје – вкупно 65 лица.

No photo description available.
Прочитајте и...  Утре е Задушница – посетете ги гробовите на починатите, но ова не правете го, бидејќи е грев

Најпопуларно

To Top