Македонија

3 новозаболени од корона вирусот во Македонија, бројот се искачи на 26

Во официјално соопштение, министерот за здравство Венко Филипче информира дека има тројца новозаболени од Covid-19, кои се тестирале во клиниката „Жан Митрев“.

Повеќе информации се најавени за прес-конференцијата во 14:00 часот.

Денешната бројка на заболени со корона вирус во земјата е 26 пациенти.Утрово се тестирани 10 пациенти. Позитивни се…

Gepostet von Венко Филипче am Dienstag, 17. März 2020
Прочитајте и...  Не наседнувајте, зголемен број на лажни наградни игри на интернет

Најпопуларно

To Top