Галерија

Стилист излезен од рајот: Погледнете ги овие 30 неверојатни трансформации

Кога изгледаме добро и се чувствуваме подобро. Средени, дотерани, имаме некое моќно чувство на самодоверба, а тој бран енергија некогаш може многу да значи – од нашите социјални интеракции, па до извршување на работните задачи.

Рускиот стилист Александр Рогов многу добро го знае тоа. Токму затоа негова мисија е да им прави неверојатни стилски трансформации на обични луѓе. Сепак, тоа се промени кои нема да ги чинат луѓето цело богатство и се одржливи на долг временски период.

Тој само им покажува како да ја видат модерната, стилска верзија на себе и многу успешно го прави тоа. Правилната шминка, должина на коса и крој на облека може да направат чуда.

Прочитајте и...  Видео: Топ 10 плажи на вториот крак на Халкидики
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top