Стилист излезен од рајот: Погледнете ги овие 30 неверојатни трансформации

Кога изгледаме добро и се чувствуваме подобро. Средени, дотерани, имаме некое моќно чувство на самодоверба, а тој бран енергија некогаш може многу да значи – од нашите социјални интеракции, па до извршување на работните задачи.

Рускиот стилист Александр Рогов многу добро го знае тоа. Токму затоа негова мисија е да им прави неверојатни стилски трансформации на обични луѓе. Сепак, тоа се промени кои нема да ги чинат луѓето цело богатство и се одржливи на долг временски период.

Тој само им покажува како да ја видат модерната, стилска верзија на себе и многу успешно го прави тоа. Правилната шминка, должина на коса и крој на облека може да направат чуда.

Прочитајте и...  20 фотографии кои покажуваат дека Џејсон Момоа е најкул момче на Инстаграм
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде