Македонија

30 нови заболени од корона вирус, вкупно 384 случаи

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19. Вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица.По градови: Скопје-12, Куманово – 8, Прилеп – 9 и Крива Паланка-1. Во изминатото деноноќие направени се 342 теста, а вкупно досега 4.117 тестирања на Ковид-19.

Прочитајте и...  Фестивалот „Браќа Манаки“ добитник на меѓународната награда на ИМАГО за исклучителен придонес за филмската уметност

Најпопуларно

To Top