in

40 неверојатни скулптури од книги

Уметниците пронаоѓаат начини преку кои не` тераат да ги користиме книгите меѓутоа не само за читање.

Погледнете ги овие магични скулптури изработени од многу талентирани уметници.

Погледни уште 10 фотографии на следната страна.

Прочитајте и...  24 скулптури кои се противат на гравитацијата и ќе си поиграат со нашиот мозок

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote