Љубов и секс

5 непријатни секс теми за кои треба да разговарате со партнерот

Хемијата помеѓу партнерите е комбинација на емоционална и физичка привлечност, а доколку сакате да имате здрав сексуален живот, навистина е важно да разговарате на тема „секс“.

Во продолжение прочитајте за кои пет теми треба да разговарате отворено со партнерот.

Фантазии и фетиши

Вашиот партнер сака да го врзете, а вие не баш? Или обратно? Разговорот за сексуалните фантазии и фетиши со партнерот ќе ви овозможи да се запознаете со сите важни информации и ќе дознаете дали сте подготвени доколку партнерот сака да експериментира.

Сексуалната историја и тајни

Сексуално преносливите болести, сексуалните проблеми, историја на болеста. Тоа се теми за кои со парнерот треба да разговарате отворено затоа што во ваш интерес е да знаете за такви информации. Тоа се теми кои не треба да ги избегнувате во никој случај.

Желби и потреби

Никој од нас не може да чита мисли, а за да партнерите уживаат во сексуалниот живот мора да знаат што другиот партнер сака и мисли. За да се оствари вашата желба, потребно е да разговарате. Не срамете се, разговарајте за сето она што го сакате и за она што сакате да експериментирате.

Прочитајте и...  Дали вашиот партнер ве искористува само за секс? Овие 10 знаци го откриваат тоа!

Колку често треба да имате секс?

Еден од честите проблеми кој се јавува во врската е неусогласениот сексуален нагон, односно еден од партнерите сака почесто да има секс. За овој проблем треба отворено да разговарате. И двете страни ќе бидат задоволни со компромисот на крајот.

Омилени заеднички сексуални искуства

Ако долго време сте заедно, знаете дека не секој секс е еднакво добар. Поради тоа е важно да разговарате за искуствата кои ви останале во паметење. Повремено потсетете се на сексот кој бил прекрасен и повторете го.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top