Занимливости

50.000 долари добила на лотарија пред својата венчавка, повторно освоила награда на годишнината од брак

Американка од Северна Каролина која пред неколку дена пред својата венчавка во 2018 година освоила 50.000 долари на лотарија, повторно имала добитно ливче и тоа на годишнина од бракот.

Џенија Харел од Венсбороу рекла дека во октомври 2018 година, неспоредно пред венчавката играла игра на среќа и освоила награда, а дека имала “среќна рака” и една година подоцна докажува моментот кога освоила нови 5.000 долари на друга лотарија.

Тоа е лудо. Тоа е неверојатно. Не мислев дека ќе се повтори”, рекла Харел.

Таа навела дека проверила 4 пати пред да им поверува на сопствените очи дека повторно освоила добивка на лотарија, пренесува “Хина”.

Прочитајте и...  Колку оваа слика ќе ве врати во детството? – Се сеќавате ли на сите чекори од ема-е-са-са или триаголник?

Со првата добивка го платила брачното патување, а со новите пари планира да финансира “нешто посебно” за Божиќ.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top