Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот. Таа спаѓа во ферментиран зеленчук кој има многу здравствени предности.

Го подобрува дигестивниот систем

Го засилува имунолошкиот систем и штити од инфекција

Помага при слабеење

Го намалува стресот и го одржува здравјето на мозокот

Го намалува ризикот од одредени видови карцином

Го чува срцето

Ги зајакнува коските

Прочитајте и...  Вкусни полнети пиперки со компир и кашкавал
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде