Кујна

7 моќни предности на киселата зелка

Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот. Таа спаѓа во ферментиран зеленчук кој има многу здравствени предности.

Го подобрува дигестивниот систем

Го засилува имунолошкиот систем и штити од инфекција

Помага при слабеење

Го намалува стресот и го одржува здравјето на мозокот

Го намалува ризикот од одредени видови карцином

Го чува срцето

Ги зајакнува коските

Прочитајте и...  5 видови на храна кои го забрзуваат метаболизмот
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top