in

7 научно потврдени начини за согорување маснотии додека спиете

Да, постојат 7 научно потврдени начини на кои можеме да согоруваме маснотии дури и додека не правиме ништо, односно додека седиме или спиеме.

Тоа е поврзано со метаболизмот, односно побрз метаболизам значи поактивно согорување на калории додека телото е во состојба на мирување.

Значи, потребно е да го забрзате вашиот метаболизам. А за да го направите тоа, потребно е да направите неколку измени во вашата исхрана бидејќа храната која ја внесувате ја одредува брзината на метаболизмот.

Прочитајте и...  22-годишна девојка на Тиндер се споила со својот шеф (58) – дал отказ поради неа!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote