Македонија

75 годишнина од првата премиера во МНТ

На денешен ден, 1945 година е одржана првата премиера во МНТ – претставата „Платон Кречет“ во режија на Димитар Ќостаров. 

🎭75. МНТ Драги наши доајени, некогашни и сегашни колеги, драги љубители на театарот! Денес ја славиме 75 годишнината…

Gepostet von Македонски народен театар am Freitag, 3. April 2020
Прочитајте и...  Вечер гледајте ја претставата „Сомнително лице“ на МНТ од дома

Најпопуларно

To Top