in

8 годишно момче ја растело косата 2 години за да ја донира на деца болни од рак

Кога Томас Мур ја видел неговата мајка како гледа видео на Фејсбук за една девојка која ја изгубила косата поради рак, тој веднаш добил идеја. Речиси на 8 годишна возраст се одлучил да почне да ја расте косата за да ја донира на деца кои ја загубиле својата од хемотерапијата. Тоа го направил во текот на следните две години.

И како што можете да видите на сликите подолу, детето пораснало прилично импресивна коса! Всушност, до времето кога тој завршил со неговиот срдечен проект, Томас, од Мериленд, имал доволно коса за да направи три перики! Откако ја скратил косата, неговата тетка, Амбер Реј, објави фотографија пред и потоа на Твитер, и оттогаш е споделена повеќе од 57k пати и им се допадна на повеќе од 110k луѓе кои се без сомнение изненадени од ова дете како што сме и ние.

Прочитајте и...  ФОТО: Нејзиното дете е со оштетен слух, но не го сакало апаратчето: Тогаш мајката смисли нешто прекрасно

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote