in

8 различни начини како да направите домашен леб

Во најновото видео на Tasty ќе погледнете 8 различни подготовки на леб, почнувајќи од благ леб со чоколадо до банана леб и домашен леб како од фурна.

Со некој од овие рецепти дефинитивно може да ги изненадите најмалите, особено ако се големи љубители на леб.

Прочитајте и...  Најчестите грешки кои ги правиме при варењето на тестенини

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote