Видео

89-годишна бабичка сошила 600 маски додека ги слуша Битлси (ВИДЕО)

89-годишна бабичка која живее сама во Чикаго цел ден го поминувала пред телевизор, играјќи на компјутер и секако работејќи на својата машина за шиење.

Кога започна карантинот првото нешто што на оваа баба Тери и падна на памет е безбедноста на нејзината фамилија. Баба Тери ја зграбила цела ткаенина што ја имала и најпрво сошила маски за секој член на нејзината фамилија и нејзините пријатели и им ги испратила на сите по пошта.

Секоја од маските била персонализирана и на секоја напишала по еден мотивирачки цитат.

Сето тоа време, оваа баба ги слушала The Beatles. Кога дознале за ова соседите решиле да и се придружат па така сите заедно сошиле повеќе од 600 маски за оние кои живееле во Домот за стари лица во близина.

Grandma jams out while sewing 600 masks… Check it out!

Gepostet von Geri Weis-Corbley am Sonntag, 19. April 2020

Ова е само една од многуте позитивни приказни поврзани со пандемијата.

Прочитајте и...  54 новозаболени од коронавирус, починати 6 пациенти

Најпопуларно

To Top