20191101 9 godishniot gjorgji osvoi 13 medali i srushi 7 nacionalni rekordi vo reshavanje rubikova kocka 1

Четвртоодделенецот Ѓорѓи Чешмеџиевски од Скопје освои најмногу медали – дури 13 на последното национално првенство во Рубикова коцка. Од нив два се меѓународни, а 11 се во македонска конкуренција. Тој сруши и седум национални рекорди.
„Macedonian Nationals 2019” беше третиот официјален натпревар во Македонија во Рубикова коцка и се одржа во училиштето „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје. Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК за најуспешните во решавање Рубикови коцки. 

Прочитајте и...  Семејството на малиот Борјан моли за помош: Да му помогнеме да ги надмине тешкотиите и да има безгрижно детство
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за