in

9 култни филмови коишто добиле неверојатно слаб рејтинг

Hook

Rotten Tomatoes рејтинг: 28%

Ова е една од најимпресивните прераскажувања на приказната за Петар Пан. Специјалните ефекти можеби не се најдобри, но Робин Вилијамс заслужува повеќе почит.

Final Destination

Rotten Tomatoes рејтинг: 35%

Што се однесува до хорор филмовите, Final Destination поседува се – шокови, тензија и најважно – чувството на реалност. Што повеќе би посакале?

Jennifer’s Body

Rotten Tomatoes рејтинг: 44%

Згодна девојка опседната со демони ги убива нејзините машки соученици. Овој филм заслужува повеќе.

Home Alone 2: Lost in New York

Rotten Tomatoes рејтинг: 33%

На многумина не им е сфатлив нискиот рејтинг на овој филм.

Sister Act 2: Back in the Habit

Rotten Tomatoes рејтинг: 17%

Се чини дека критичарите ја мразат приказната за Сестрата Мери Кларенс која ги учи градските деца да пеат. Ако сте го гледале филмот ќе знаете дека овој рејтинг е филмско богохулие.

Step Up

Rotten Tomatoes рејтинг: 20%

Прочитајте и...  Топ 5 серии за 2019 година досега

Што се однесува до мјузиклите од ’00, Step Up e чекор понапред и од највисокото ниво.

The Princess Diaries

Rotten Tomatoes рејтинг: 48%

Шокирани сте што гледате вакво ремек-дело тука, нели? Очигледно, критичарите сметаа дека приказната е малку клише.

She’s the Man

Rotten Tomatoes рејтинг: 43%

Тинејџерски филм кој не научи дека девојките можат да направат сè!

Bring It On: All or Nothing

Rotten Tomatoes рејтинг: 20%

Овој филм има четири продолженија, но никој од нив не е толку добар колку овој дел!

Не заборавајте да ни кажете кои се вашите омилени филмови со низок рејтинг во коментар!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote